satta outside 2012

Satta Outside 2012

2012.08.16

Satta bariukas Vilniuje, man visada asocijuojasi su gera draugų kompanija, visiškai nesuprantama muzika, bet užtikrintai geru laiku dažnais savaitgalio paryčiais, kur išlenkęs porą burnelių linguoji pašokti su žaviu nepažįstamuoju, kuris tau akivaizdžiai merkė akį praėjusį savaitgalį kur nors “Soulbox’e”, ir sužavėtas tavo šypsenos pirmadienį prašėsi draugauti facebook’e. Iki šiol myliu tą puikią vietelę ir labai tikiuosi, kad kažkas ją vėl pastatys ant kojų, o savo šokiais kaimynus vėl priversim stotis ant ausų!

Absoliuti nesąmonė, kad 5 metus iš eilės taip ir nepavyko sudalyvauti jų organizuojamam feste prie jūros, bet labai džiaugiuosi, kad 6  kartą, aš jau keičiausi šypsenom su ten šokančiais festivalininkais.

Penktadienio vakarą pasistatėm palapines ir išjudėjom skanuot situacijos. Sutiktas draugas juokėsi, kad festivalio organizatoriai labai keistai blaškosi ir niekaip iki galo negali suplanuoti tam tikrų niuansų, tačiau būtų keista, jei jie sėdėtų sudėję rankas ir gertų šampaną vip’e. Kas niekada neorganizavo tokio masto festivalio, manau sunkiai gali įsivaizduoti, kaip suvaldyti tokią minią žmonių, šimtus atlikėjų ir viską padaryti taip, kad visi jų pasibaigus festivaliui nekantrautų į jį grįžti kitais metais, pasiėmę dar daugiau draugų! Iš tikro mano pažįstami organizatoriai, kuriuos sutikau penktadienį, buvo truputį išėję iš savęs ir akivaizdžiai numetę porą kilogramų, tačiau, manau, buvo verta, nes Satta Outside 2012 vienareikšmiškai buvo puikus!

Daugelis mano draugų dar neprasidėjus festivaliui burnojo dėl prasto atlikėjų sąrašiuko, tačiau, mano nuomone, visiškai nepagrįstai. Tikrai buvo ką paklausyti, į ką pažiūrėti ir kur uodegą pavizginti. Smarkiai neseku muzikinių madų, ir nežinau apskritai kiek šis festivalis muzikos prasme buvo madingas, bet asmeniškai sau tikrai padariau keletą atradimų, bei vėl prisiminiau atlikėjus, kurie anksčiau širdį priversdavo plakti greičiau.

Nėra blogo oro, yra blogas apsirengimas, byloja liaudies išmintis, tačiau tikrai, nors buvau prisirengus kaip svogūnas, buvo žvėriškai šaaaaalta!Kita vertus, tai privertė daugiau kursuoti nuo stage’o prie stage’o ir vis labiau smalsauti, išgirdus kiekvieną muzikos garselį. Visgi apsukus kelis ratus, beveik visą penktadienio naktį mano dėmesys liko prie Arenos scenos, kur pradžioje priviliojo Shidlas. Visada galvojau, kad lietuviams, švelniai tariant, nėra reikalo lyst į regio muzikos stilių, nes tai sunkiai skambėtų geriau nei ub40 – red red wine, bet Shidlas tikrai lengvai pavergė protelį ir tikrai pakeitė mano nuomonę apie lietuvišką regį, kuris kaip jau dabar manau, yra paprastas, nuoširdus, tačiau jokiu būdu ne prastas.

Toliau buvo Repo seniai, kurių gal būčiau paklausius ilgiau, bet žmonių buvo tiek daug, kad po truputį mane išstūmė lauk, todėl nusprendžiau grįžt kai gros EMPTI. O  Giedrė kaip visada nereali. Viskas tobula. Jokių minusų. Tobula moteris, dainininkė, kūriniai atliekami be priekaištų, graži suknelė, atidirbti judesiai…Bet aš kitaip ir nesitikėjau, nes niekada ir nebūna, kad jie nepavarytų. Nors prisikabint galėčiau prie to, kad kaip ir stebint Jazzu pasirodymus, man tai visada primena Moloko pagrindinį balsą Roisin Murphy.

Toliau žavioji Nicole Willis su the Soul Investigators… Jei trumpai… Buvo neįmanoma atplėšt akių nuo šios įspūdingos moters apvalumų, o  balsas lyg kulkos varpė visas sielos erogenines zonas! Šokau, kaip paskutinį kartą šitam gyvenime!

Nors naktį būta smarkių ilgų šokių, ryte kėlėmės anksti, nes saulė neleido miegot. Išvargusius kūnus nuo miegojimo mašinoj, išvalytus dantis Vytauto mineraliniu nešėm į paplūdimį. Nors vėl gi, karščiu šeštadienis nepasižymėjo, buvo visai neprastai. Labiausiai norėjau šokt su minia, išsimurzinusia spalvotuose miltuose, bet stabdė mintis, kad neturiu savo dušo!:) Beje, kažkur skaičiau, kad tie spalvoti miltai buvo akivaizdi kažkieno reklama. Man tai nelabai akivaizdu, nes aš blondinė.  Gal jūs man pasakysit?

Vakare bandžiau rinktis, kas bus tas mano vakaro muzikinis perliukas, kurį būtinai turiu pamatyti, bet sekėsi nekaip:) Todėl stovėdama prie bariuko nusprendžiau pasitarti su grupele žmogėnų. Visi kaip susitarę teigė, kad Mouse on Mars šeštadieniui yra geriausias pasirinkimas ir, kad tai be jokios abejonės yra didžiausia festo žvaigždė. Tai sorriukas… Dabar galiu pasakyt, kad gal aš nieko nesuprantu apie muziką, bet man tai buvo visiškai nieko gero. Labai pasyvu, monotoniška ir apskritai totalus nuobodžiakas. Gaila, kad jie negrojo ten, kur buvo sukabinti hamakai. Gal aš ir neteisi, bet net tingėjau klausyt…

Išėjus iš Arenos, pagavo River scena ir daugiau nebepaleido. Senas geras dėdė Tomas Boo niekada nenuvilia, žinojo kokios muzikos man reikia!Hah. O kai užplėšė The Weeknd gabaliuką (tikrai nepamenu kurį, bet šiuo metu visi trys jų albumai nuolat sukasi mano galvoje), supratau, kad šitam senam vilkui dar pelenai toli gražu nebyra ir patenkinti šimtą, vienu metu šokančių žmonių – jam vis dar vieni juokai. Ilgiausių metų Tomai!

Manau tie, kas turėjo apleisti festą sekmadienį, tempė gumą prie jūros “da pasledniava kanca”, nes orelis vėl parodė fuck’ą ir nušvito didžiausiom šilumom. Ech…

Vis dar negaliu nusiimti Satta Outside apyrankės, nors nuo festo praėjo jau beveik savaitė. Man atrodo, kad kai tik tą padarysiu, išplėšiu tą gerą vaibą iš širdies…Prašau, neeeeee….

Dar labai norėčiau perduoti linkėjimus “žurnalistams” , kuriems šio renginio vinimi tapo “12 narkomanų” (hah, kaip kokių 12 kėdžių, ar 12 brolių juodvarniais lakstančių…labai simboliška) ir labai noriu jums pasakyt: eikit jus šikt, ir tikiuosi jūsų daugiau niekas niekur neįsileis. O kam? Jei krūva blogerių internete dalinasi nuomone apie muziką, menus, filmus ir visą kitą gėrį fesivalyje, o jūs  užsikabinot tik už to, kas buvo smarkiai perspausta.  Beje, daugeliui mano draugų po tų straipsnių skambino tėvai ir klausė ar nereikia traukti iš nuovados:))

Truputį gal dar gaila Šventosios gyventojų ir “ne v kurse dela” poilsiautojų, kurių namų langai drebėjo visą savaitgalį, bet… Izoliuokitės kambarių sienas, nes kitais metais mes tikrai atvažiuosim vėl ir sudrebinsim jūsų mažą pasaulį!!!

 

 

 

Tags: , , , , ,

Plugin from the creators of Brindes :: More at Plulz Wordpress Plugins