barselona

Lok,stauk arba šauk Barselonoje

2012.05.21

Ispanų kalbos mokytis pradėjau norėti tada, kai grįžau iš Barselonos!Manau, kad Barselona negali nepalikti įspūdžio. Na nebent esi vedęs ar ištekėjusi:))Tada daug kas atrodo atvirkščiai.

Pirmą kartą į Barseloną nuskridau prieš kelis metus. Man kompaniją palaikė dvi draugės. Su viena skridome iš Vilniaus, kita mano gražuolė draugė atskrido iš Italijos.Radom pigesnius skrydžius birželio mėnesį, iš Vilniaus su persėdimu Vienoje. Pirmiausia griebėm lėktuvo bilietus, paskui prasidėjo ilga gyvenamosios vietos paieška. Visgi norėjom lėkt paties sezono įkarštyje, todėl susirasti būstą nebuvo taip jau paprasta. Pilnas internetas superinių butukų centre, su lauko terasom, nedidelėm kainom, tačiau laisvos datos niekaip nesutapo, su tom, kurios butų atitikusios skrydžio laiką. Prirašiau laiškų draugams, gal kas žino pas ką apsistoti. Atsirado vienas draugas, kuris prieš metus buvo Barselonoj ir gyveno ne viešbutyje, o pas kažkokį “dieduką” centre. Parašiau jam laišką. Atrašė man labai malonus pagyvenęs vyriškis, puikiai kalbantis angliškai. Atsiuntė savo kuklios gūžtelės nuotraukas. Jos mus visiškai tenkino, nes kito pasirinkimo tiesiog neturėjom. O ir koks skirtumas. Svarbiausia, kad buvo kur nutrenkti daiktus ir grįžti pamiegoti. Kai nuvykom, viskas atrodė labai kukliai, bet padoriai. Butas Barselonos “centre” buvo ne taip jau labai ir centre:) 24 eurai už naktį kiekvienai – tikrai daugoka. Vienas dalykas, kas mane tikrai nervino, tai, kad turėjom gyvent vienam bute su šeimininku. Visi “bajeriai” prasidėjo,turbūt, antrą dieną. Situacija tapo panaši į Palangą. Į dušą, terasą, virtuvę galima tik iki tam tikros valandos. Išklausėm instrukcijos kada galima pareit, kokiais ir keliais raktais užrakinti duris priklausomai nuo paros laiko. Akys įsmeigtos į nugarą visą laiką. Antrą dieną norėjom virtuvėj pasidaryti kavos. Išsiuntem vieną iš draugių,o ji grįžo leipdama juokais. Nusinešė kavą, o buto šeimininkas neturėjo virdulio. Įdėjo kavą į puodelius, užpylė šaltu vandeniu ir įdėjo į mikrobanginę. Nebeprisimenu kur ta “kavytę” padėjom, bet tuoj pat išėjom gerti kavos i vietinį bariuką.

Pagyvenusios ten 3 dienas, sutikom Barselonoj mano brolio draugą gyvenantį Barselonoje. Smagiai pasėdėjom, papliurpėm, papasakojom kokiom sąlygom gyvenam pas “dieduką”. Na ir ką, mums pasisekė!Brolio draugas kitą dieną turėjo išvykti i Maroką, ir pasiūlė persikraustyt į jo draugo, kito lietuvio butą, kuriame galėjom gyvent nemokamai. Tą pačią naktį gavom raktus ir likom ten nakvoti. Gyvenimo sąlygų net iš tolo nepalyginsi. Gavom didžiulį, erdvų butą, nuo kurio iki jūros keliavom tiesiog su maudymukais.

Blogiausias dalykas, kad turėjom grįžt pas savo brangųjį dėdulę ir pasakyt, kad mes pagyvensim ne  8 naktis, bet išsikraustom jau po 3. Kad jam nebūtų baisiai pikta, nusprendėm pasakyt, kad persigalvojom ir išvykstam į Madridą. Susikrovėm šmutkes ir norėjom palikt jo namus kaip viešbutyje, iki 12 valandos. Susikraut tai susikrovėm, bet mūsų brangus dėdulė pasakė, kad turim jam sumokėti už 5 dienas, nors buvom tik 3. Na už 4 dienas mokėt aš dar sutikau, tačiau už 5 niekaip.Galop nusprendėm, kad sudėsim pinigus už 3 dienas į bendrą krūvą, paduosim į rankas ir gal neskaičiuos:))Jau stovėjom su lagaminais prie durų, įdavėm pinigus ir prasidėjo…Jis skubiai perskaičiavo ir buvo žiauriai nepatenkintas. Atidavė mums juos atgal ir pasakė, kad tokiu atveju neims iš viso. Mes jam atgal tuos pinigus į rankas, jis mums atgal, mes juos ant staliuko, jis juos mums atgal:))Kaip per kokias vestuves, iš serijos “išgerk ant antros kojos, kad kelelis nedulkėtų”. Žodžiu nusibodo su juo stumdytis, pasiėmėm pinigus ir išėjom. Eidama gatve tikrai labai “užsigrūzinau”, kad visgi neįpiršom jam tų pinigų ir dar pagalvojau, kad ohoho kokie principai pas vyrą. Nukeliavom mes prie gatvės gaudytis taxi, tačiau dar pakeliui norėjom kažkur rasti Barselonos žemėlapį. Pamatėm kelionių agentūrą, todėl panos mane paliko lauke su lagaminais, o pačios įėjo į vidų. Stoviu gatvėj, rūkau ir matau…Atbėga mūsų dėdulė, pasiutęs kaip velnias, rankoj mobilus ir šūksniai , kurių nesuprantu, bet jau aišku, kad bus blogai:))Rankos dreba, rėkiu iš lauko atsidarius kelionių agentūros duris: BĖĖĖGAM!!!Šokam į gatvę stabdyt taxi, akimirksniu kraunam lagaminus, viena akim žiūrim, ką dabar darys diedukas:)) Iš tikro be jokio streso būčiau sulaukus ir policijos, tačiau svetima šalis, neaišku   kaip gali įvertinti mūsų situaciją ir kuo viskas gali pasibaigti. Aplinkybės irgi dviprasmiškos. Šeimininkas butą nuomoja nelegaliai, pinigų neima, nes nemokam daugiau. ech…Sėdom į taxi ir greitai nurūkom į savo naujus apartamentus. Neneigsiu, kad dvi dienas man vis dar atrodė, kad mus persekioja dieduko pubroliai kolumbiečiai, iki dantų apsikaustę pistoletais:))Nenuostabu, nes jis tris dienas mums rašė grasinančius laiškus ir teigė, kad tokių rusų dar nėra sutikęs ( per tris dienas taip ir nesugebėjom išaiškint kas ta Lietuva ir kur ji yra, nes vistiek ji jam buvo Rusija nors tu ką). Tai gėdos tautiečiams kaip ir nepridarėm.

Vėliau, manau, atsiėmėm, nes pavėlavom į lėktuvą ir dar vienai dienai likom Barselonoje (nors tikrai dėl to  nesigailiu:))

Tags: ,

Plugin from the creators of Brindes :: More at Plulz Wordpress Plugins