13724947_10154274483284351_8511913261143088352_o

Vestuvių planavimas

2016.10.03

Skiriu šį įrašą savo draugei Simonai ir visom būsimoms nuotakoms:) Aš jau galiu lengvai atsikvėpti, su šypsena prisiminti 4-5 mėnesius trukusią beprotišką odisėją ir dar kartą apsiverkti iš džiaugsmo, žiūrėdama nuotraukas ir video iš savo vestuvių. Ir taip! Tikrai tikrai taip – tai buvo viena gražiausių dienų mano gyvenime, nors ir nesu labai sentimentali!:)

13781783_10154274480554351_1429859639853324164_n

Vestuvių planavimas. Daryt tai pačiai ar kreiptis į vedybų planuotoją?

Manau, kad verta kreiptis į vestuvių planuotoją, jei Jūs jau turite tokią nusižiūrėjusi. Pažįstate žmogų, kuris žino ką daro ir Jums labai patinka jo darbai. Arba žmogus, kuris Jus puikiai pažįsta ir padarys tik Jums asmeniškai skirtą šventę. Taip pat, vedybų planuotojos turi gerą įdirbį, daug kontaktų, bei žvėriškų nuolaidų! Manau, kad jos atlygis susidarytų iš to, ką sutaupysite kitiems vestuvių šventės reikalams.

Viską planuojate pati? Pasiruoškite nemažam įššūkiui ir nusipirkite vaistų nuo nervų:) Aš viską planavau pati. Dabar dėl to visai nesigailiu, nes šventė buvo tokia, kokios norėjau sau, savo vyrui ir savo draugams. Viskas pasiteisino su kaupu.

Mes net nesvarstėm varianto tuoktis zakse. Daug kartų sveikinome ten draugus ir tai niekada nebuvo panašu į meilės šventę. Esame tikintys, praktikuojantys, todėl klausimų nekilo. Tiems, kas ruošiasi tuoktis zakse – kažkuria prasme ir pasisekė, nes procesas gerokai sutrumpėja.

Pradžioje keliaukite į bažnyčią (iš karto gaudykit kunigą, kuris norėtumėt, kad Jus sutuoktų. Jeigu neturit konkretaus, gausit bet kurį) ar zaksą ir pasirinkite tikslią datą. Kai ją turėsite, iš karto suplanuokite povestuvinę kelionę. Anksčiau planuojant bus tikrai pigiau (beveik visose kelionių agentūrose dar siūloma 10proc. nuolaida). Kelionių agentūrai būtina pateikti pažymą apie planuojamą vestuvių datą iš kunigo ar santuokų rūmų darbuotojo. Galbūt, nebūtume kelionės planavę iš viso, tačiau gerai pasakė mano vyro draugas: “Tai grįšit po “baliaus” namo ir žiūrėsit TV?”. Šitie žodžiai labai įstrigo ir nusprendėm, kad po vestuvių tikrai reikia truputį sustabdyti laiką, skirti daugiau dėmesio vienas kitam. Vestuvių planavimas atims be galo daug energijos, didžioji diena praskris kaip vėjas. Garantuoju, kad jeigu niekur neišvažiuosit net keletui dienų, bus labai liūdna ir emociškai nyku. Taip pat jeigu kelionę atidėsit paskutinei minutei, kaip padarėm mes, gali labai nepasisekti:) Apie mūsų povestuvinę kelionę galite paskaityti čia: POVESTUVINĖ KELIONĖ Į KRETĄ

Bažnyčioje sutarus dėl datos, prasideda biurokratiniai reikalai:) Iš kunigo greičiausiai gausite lankstinuką, kuriame smulkiai aprašyta, ką turite pristatyti į bažnyčią. Visi dokumentai turi būti ne senesni, nei pusės metų.

1. Pažyma apie sužadėtinių kursų baigimą.

Nežinau kur dar vyksta sužadėtininių kursai, nes mums kunigas iš karto pasiūlė kreiptis į Vilniaus arkyviskupijos šeimos centrą (http://www.vasc.lt/). Yra du šių kursų tipai: srautinės grupės ir mažos grupės. Registracija čia: http://www.vasc.lt/page/270

Tame puslapyje galite daugiau pasiskaityti apie tai, kuo jie skiriasi. Mes rinkomės brangesnį variantą (30 eurų) – kursus mažoje grupėje. Pagalvojom, kad jeigu jau tvirtai nusprendėm tuoktis bažnyčioje, turim rimtai tam ir pasiruošti savo pačių galvose. Taip pat ši grupė labiau paviliojo ir todėl, kad joje mažiau žmonių, daugiau diskusijų, daugiau praktinių/psichologinių patarimų, situacijų modelių, kuriuos sprendėm visi kartu. Per pirmą paskaitą gavom net pratybų sąsiuvinius, kas sukėlė mažą pašaipėlę:) Tačiau, kai darėme tas užduotis, tikrai daug sužinojom vienas apie kitą, savo norus, mūsų santykių svarbą mums patiems. Susidėjom paskutinius taškus ant “i”. Šie kursai dar labiau sustiprino tarpusavio ryšį, labiau tapom viena, neišskiriama komanda.

Užtrukom kelias savaites ir pažymėjimą gavom:)

2. Jus tuoksiančiam kunigui reikia pristatyti dar keletą dokumentų.

1. Pažyma apie krikštą. Čia paprasta. Jį gaunate iš bažnyčios, kurioje buvote krikštyti.

2. Pažyma, apie leidimą tuoktis už parapijos ribų, jeigu tai darysite ne savo parapijai priklausančioje bažnyčioje.

Trumpai, kas ta Jūsų parapija. Čia visiškai nesvarbu kur Jūsų registracijos adresas. Svarbu, kur Jūs gyvenate šiuo metu, nors ir neregistruotas. Pvz. aš registruota Šeškinės rajone, o jis priklauso Žvėryno bažnyčios parapijai. O iš tikro turėjau eiti į Šv Mikalojaus bažnyčią, nes jai priklauso Vilniaus centro gyventojai. Kadangi šiuo metu gyvenu centre, vadinasi priklausau Mikalojaus bažnyčiai, nors oficialiai čia nesu registruota.

3. Pažyma, kad nebuvote susituokęs. Ją turėtų išrašyti bažnyčia, kurioje buvote krikštytas.

Taip pat ją galite gauti bažnyčioje, kurioje tuoksitės. Teks nusivesti tėtį ar mamą, kad tai patvirtintų hehe:)

4. Pažyma apie sutvirtinimo sakramentą, liaudiškai – dirmavones:)

Aš šio sakramento neturėjau. Aišku, galėjau tą padaryti ir iki vestuvių, bet nuoširdžiai sakau, nebebuvo tam laiko. Beje, bažnyčia to labai smarkiai ir nereikalauja. Jų pasakymas buvo toks: būtų gerai. Bet jei neturėsit, nieko baisaus. Pasikalusiau savo mamos, tėčio, senelių – visi jie tuokėsi neturėdami sutvirtinimo sakramento.

Liudininkai

Kai nešit dokumentus kunigui, turėsit pranešti ir liudininkų pavardes bei adresus. Kas gali būti liudininkais? Jūsų giminės ar draugai, nesusituokę, susituokę, du vyrai, dvi moterys – kas tik norite:) Nu gal šuo negalės:)

Na ir nepamiškit, kad prieš pat vestuves teks nueiti išpažinties:) Čia buvo viena baisiausių “rungčių”:)

Žiedai

Kuo daugiau internete ieškojome variantų, ko norėtume… Tuo labiau ėjome prie paprastesnių sprendimų. Visgi žiedus nešiosite kiekvieną dieną. Pasitarę su draugais, kur juos geriausiai darytis, nukeliavome į Rotundo g. Auksakalius. Už abu žiedus sumokėjom 200 eurų. Tiesa, auksą nešėm savo, kurį gavom iš tėvų. Visą dėžutę auksinių dantų:)) Kažkaip buvo biškį gėda traukti dantis ir daryti iš jų žiedus, bet nuramino pasakę, kad, būtent, dantų auksas yra pats tinkamiausias. Žiedus įsipareigojo pagaminti per dvi savaites, bet gavom per dvi dienas.

Šventės vieta (balius:)

Šiame etape pasisekė nerealiai:) Aš pasiūliau, vyras iš karto sutiko – “Panama Food Garden” Žvėryne. Kodėl pasirinkimas toks? Vieta puiki, praktiškai Vilniaus centre. Aptarnavimas – aukščiausio lygio, vieta – nerealaus grožio (galima švęsti viduje, galima ir lauke, nes turi nuostabų kiemą). Patys norėjome grįžti po vestuvių miegoti į savo namus, norėjome, kad tokią galimybę turėtų ir mūsų svečiai (Kartais tikrai jautiesi kaip įkaitas, išvežtas į kaimo turizmo sodybą, kai beprotiškai nori namo, o  niekas vairuoti nebegali:).  Kadangi vestuves šventėm birželio viduryje, nebuvom tikri dėl oro sąlygų, todėl šis pasirinkimas irgi buvo nuostabus: galėjom švęst lauke, galėjom lyst po stogu:) Čia irgi neprašovėm, nes mūsų vestuvių dieną buvo ir labai karšta, ir labai smarkiai lijo. Šventė Panamoje mums atsiėjo 4000 eurų. Į šią kainą įėjo maistas, gėrimai, viso restorano nuoma ir aptarnavimas (gėrimų meniu gaunate pigiau, nei įprasta jų kaina restorane kiekvieną dieną).

Vestuviniu tortu turite pasirūpinti pačios. Panama jų nekepa:) Bet jeigu atsivešite savo, turite turėti ir torto sertifikatą. Mano tortą parūpino liudininkė. Su bijūnais!:))

Kai pamačiau konkretų meniu, buvau lengvam šoke: 50 svečių, o nėra ką valgyt. Ar mes taip pripratę, kad jeigu jau vestuvės, tai turi tikrąja ta žodžio prasme lūžt stalai? Net jei ant tų stalų vien prastas maistas, svarbu, kad būtų jo labai labai daug!  Visgi viskas buvo puikiai paskaičiuota, niekam nieko nepritrūko.

Nuotakos suknelė

Mažos mergaitės jau nuo smėlio dėžės pradeda svajoti, kokia turėtų būti vestuvių suknelė? Ane?:) Kadangi galvojau, kad niekada gyvenime nenorėsiu tuoktis, tai ir tokios vizijos neturėjau. Prieš vestuves žinojau tik tiek, kad ji tikrai nebus pūsta, su bantukais, blizgučiais, svarovskiukais, brilikiukais, bling blingiukais ir visais kitais šiukšdančiais “pribombasiukais”. Norėjau kažko šventiško, bet kuklaus.

Negaliu pasakyti, kad labai ilgai ieškojau ko norėčiau. Kelias dienas intensyviai pakabėjus internete, spręsdama koks modelis man patiktų, radau vieną – nebegalėjau nei miegoti, nei valgyti:)) Reikėjo būtent tos!

Kas jau kažkiek domėjosi suknelių kainomis, modeliais ir t.t.. žino, kad beveik visos Europos princesės tuokėsi su ispaniškomis “Pronobias” suknelėmis:) Bet kai pažiūri jų puslapį, tai tikrai seilės išsitaško ant klaviatūros, jos tikrai vertos visų pasaulio princesių:)) Mano pasirinta suknelė ir buvo iš jų senesnės kolekcijos. Tik, kad nuo kainos rinkosi gumulas gerklėj ir norėjosi garsiai klykti – 4000-6000 eurų :) Tuomet ieškojau, kur galėčiau tokią nusipirkti jau padėvėtą, bet kaina irgi manęs netenkino. Radau suknelės “padielką” Alieexpress.com, tiksliai nepamenu kainos, bet apie 200-300 eurų. Drąsios merginos surizikuotų – aš pabijojau. Nors draugė siuntėsi iš ten savo vestuvių suknelę ir nei kiek nenusivylė. Aš bijojau to garsaus varianto…

Dar kilo mintis pasiskambinti į proginių suknelių nuomas ir žinant tikslų modelį pasiteirauti, o gal kas nors turi tą mano vienintelę??? Juokingiausia, kad šią suknelę turėjo vienintelis salonas – SANTA, kuris yra visiškai šalia mano namų:) Kitą dieną nulėkiau ten! Ir jie ją turėjo! Vienintelę! Mano dydžio! Visiškai neįtikėtinas variantas! Dar pasimatavau gal 10 skirtingo silueto sukenlių, bet šios taip ir neatsisakiau:) Jos nuomos kaina – 790 eurų. Aišku pasiderėjom ir gavau už 500 eurų. Kas dar yra puiku, kad nuomojantis suknelę, prie jos dar gaunate savo pasirinktus papuošalus bei vėliumą. (Manau tai puiki išeitis sutaupyti ir neprisipirkti bereikalingų, super puošnių aksesuarų, kurių vėliau niekur nepanaudosi. Na arba išeisi į klubą dar kokį kartą kaip šarka:)

SANTA salonas. Jei suknelę nuomositės šiame salone, pasiruoškite beskonybės mugei. Tik įėjus, aplinka tiesiog pribloškia savo kiču!:) Mergina, kuri rodo Jums sukneles, neleidžia prie nieko liestis, “prilaiko” absoliutų sterilumą:)) Net juokinga. Bando “išlaužti” superinę prabangą, bet viskas primena rusų restoraną arba areną “Compensa”!:) Taip pat nėra galimybės užsiregistruoti ir ateiti tokiu laiku, kuris bus skirtas, būtent, Jums. Sėdėsite gyvoje eilėje kaip poliklinikoje ir klausysitės kitų būsimų nuotakų “rūpestėlių”.  Kadangi man ir taip alergija nuo viešųjų moterų wc, aš ten sėdėjau praktiškai kaip plekšnė prisiplojus prie sienos, kad tik manęs niekas nekalbintų.

Bateliai. Nusipirkau 3 poras skirtingų batų, nusinešiau juos visus pasimatuoti į vestuvinių suknelių saloną, išsirinkau vienus, o kitus grąžinau į parduotuves atgal.

Makiažas. Tik Carolina Make Up Studio Didžiojoje gatvėje ir tik pas Sandrą Svirčinskaitę! Vienintelis reikalas, dėl kurio man buvo ramu kaip belgui. Sandra tikra savo reikalo virtuozė, likau beprotiškai patenkinta. Dariausi ir bandomąjį makiažą. Du kartus gyvenime buvau pati gražiausia pasaulyje!

Manikiūras. Sfinkse Gedimino pr. Kaina – geriausia, kokią radau paskutinę minutę. Puikiai atlaikė visą mėnesį.

Šukuosena. Vienas tragiškiausių momentų:) Iš anksto susitariau su savo kirpėju ko norėčiau. Galvojau apie palaidus plaukus ir jokių kregždžių lizdų! Tobulai padarė bandomąją šukuoseną. Matuojantis suknelę paskutinį kartą, su draugėm nusprendėm, kad reikia kuodo. Mano kirpėjas atsisakė. Teko greit ieškotis naujo. Pasiskambinau senam savo kirpėjui. Tas nuostabus žmogus atlėkė pas mane į namus, likus paskutiniam vakarui iki vestuvių. Pridarėm krūvą variantų ir visi buvo tragiški. Net nemoku papasakot kas dedasi galvoje, kai žinai, kad TA diena lipa ant kulnų, o tavo šukuosenai yra šakės. Bet ryte jis vėl atėjo ir kardinaliai pataisė situaciją į gerąją pusę.

Kvietimai

Štai koks buvo mūsiškis: paprastas, ekonomiškas ir tikrai geresnis nei vokelis su drugeliu, paukšteliu, brilikiuku, svarovskėliu ar deimančiuksu:)  http://lapinskaiteegle.wixsite.com/egleirmantasvestuves

Niekur važiuoti nereikia, sutaupote pašto išlaidas, o kvietimą galite susidėlioti kaip tik norite, funkcijų – milijonas!:)

Gėlės

Vienareikšmiškai bijūnai, pagal tai, kad tuokėmės birželio mėnesį ir žinojom, kad tai šių gėlių sezonas. Pagalvojau, kad svečiai juos augina soduose, tai kam tos papildomos išlaidos? Į povestuvinę kelionę išvykom po kelių dienų, todėl būtų buvę gaila grįžti į “nuvytusius” namus:) Nors gėles rinkausi tokias todėl, kad išlaisvinčiau svečius nuo papildomų rūpesčių – jos fantastiškai tiko prie bendro vestuvių formato, bei vėliau visas jas nusivežėm į Panamą.

puoksteLiūdnesnis reikalas gavosi su mano vestuvių puokšte. Ne viena draugė patarė puokštę pirkti iš Soiree (http://soiree.lt/puokstes/), esančiame Totorių gatvėje. Susisiekiau su jais telefonu, parašiau per facebook’ą. Nusiunčiau puokščių nuotraukas, kokios maždaug norėčiau. Nusiunčiau suknelės ir batelių nuotrauką. Dar kartą užėjau pas juos, kad tikrai viskas būtų aišku. Turėkit omeny, kad puokštės tikrai nevažiuosite pasiimti pati, kažką šiam darbui teks įpareigoti. Mano puokštės pasiimti važiavo draugės vyras. Kai atvežė, galvojau apsiverksiu, bet jau buvau per gražiai nupaišytu veidu.

Bažnyčios puošyba

Nedarykit to, arba tik labai minimaliai. Pažadu, kad Jūs pati vestuvių dieną nematysit ir neprisiminsit visiškai nieko, kaip atrodė bažnyčia. Kitas variantas – galite susitarti su prieš ar po besituokiančiomis poromis ir papuošti bažnyčią bendrom jėgom ir išlaidom. Tai bus per trumpa ir per brangi “operacija” Jums vieniems. Visas akcentas bus į Jūsų dviejų meilę, visi verks ir nieko neprisimins:))

Fotografas

Fotografo paieškas buvau pasilikus paskutinei minutei. Aj, atrodo, kad Lietuva dj’ėjų, manekenių ir fotografų kraštas… Prisėdus vieną vakarą, parašiau virš 20 random rastų fotografų. Beveik visų kaina buvo apie 1800-2000 eurų. “Wow” pagalvojom mes ir paprašėm, kad vestuves fotografuotų mano brolis ir mano grupiokas Rytis:) Ryčio nuotraukas visuomet matau Facebooke ir jos superinės. Bet jis dažniausiai fotografuoja automobilius Top Gear’ui:D Bet mes žinojom, kad jis viską atliks puikiai. Tai taip ir padarė:) Mūsų vienintelis pageidavimas buvo – jokių pozavimų, stovėjimų manekenų pozom, stovėjimų šonu pakėlus sulenktą koją, pakreipus galvą, anties lūpos, šlapi efektai ir visi kiti marazmai, kuriuos Facebooke ir Instagrame daro visokio plauko psichinės ligonės.

Vestuvių “muzikantas”

Pasikvietėm Dj – Rimą Šapauską. Nebuvo nei vieno svetelio, kuris nešoktų! Jaučiausi kaip geriausiais laikais, kai eidavom į Woo, kai jis grodavo. Žiauriai smagu, kad šį kartą pavyko į veiksmą įtraukti ir visus tėvus. Pats geriausias vestuvių Dj ever!

Ir pabaigai…

Pasistenkit paskutinę savaitę iki vestuvių pasilikti tik sau: savo grožiui, ramybei, susikaupimui, geram maistui, miegui. Tą dieną būkit pailsėjusios, besišypsančios ir tik ne tuščiu skrandžiu! Sugerkit į save kiekvieną gražiausią akimirką, mėgaukitės viskuo, nes tai Jūsų diena! Aš iki paskutinės minutės pralaksčiau kaip višta be galvos, nes vis atrodė, kad ne viskas iki galo padaryta, ne viskas iki galo suderinta. Dasivariau iki to, kad visą paskutinę savaitę pradėdavau verkt dėl kiekvienos menkiausios nesąmonės ir nusipirkau 3 skirtingų tablečių nuo nervų (visos atrodė per silpnos:)) O va mano draugė, prieš savo vestuves išgėrė raminamųjų, tai sakė po ceremonijos tiesiog nulūžo mašinoj:)) Nedarykit taip!:

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Plugin from the creators of Brindes :: More at Plulz Wordpress Plugins