pills

Maisto papildai telefonu – papildomas vargas norint “atsifutbolint”

2014.04.07

Mano močiutė susidūrė su tokia problema, iš kurios dabar, deja, ją tenka traukti mums – jos anūkams (na, bet tikriausiai tam mes ir reikalingi). 

Vieno giminės susiėjimo metu visai neseniai močiutė prisipažino, kad į pašto dėžutę kažkas įmetė super norvegiškų žuvų taukų piliulių. Ir visiškai nemokamai! Tuo metu kažkas iš mūsų jau susiėmė už galvos, nes suprato, kad močiutę „prigavo“. Kaip ten kas ir iš kur, papasakosiu truputį vėliau. Žodžiu, pasiėmiau tą patį vakarą „stebuklingą“ pakuotę, kurioje – krūvos popierių apie jų „naudą“ ir tos 60 nelemtų piliulių, kurios paprasčiausiai subertos, dalis jų sulipusios į vieną krūvą.

Pirma mintis buvo, kad čia panaši istorija kaip kad buvo su knygom. Gauni nemokamai, paskui primoki ir prasideda knygų siuntinėjimas, o Jūs klimpstate į skolas už daiktus, kurių Jums šimtą metų nereikia, bet, pasirodo, ir atsisakyti yra ne taip jau paprasta. Atseit, galima paskambinus telefonu, deja, vis tiek neaišku, ar atsisakei, ar istorija kartosis.

Viena įmonė (pavadinimo rašyti čia negalėsiu, bet tikrai pasakysiu tiems, ką domina) skambinėja žmonėms telefonu (panašu, kad į visus miestus) ir primygtinai siūlo savo maisto papildų programą. Pirmą pakuotę siunčia nemokamai (tik reikia apmokėti pašto išlaidas – 9,95 Lt), o paskui kas du mėnesius – vis daugiau ir vis brangiau. Įdomiausia, kad jie bando iš Jūsų telefonu ištraukti tą auksinį „taip“ ir tai prilygsta sutarties pasirašymui. Taip taip, nereikia jokio parašiuko, nieko! Vienas neatsargus „taip“ ir Jūs jau dalyvaujat. Mūsų atveju, situacija prastesnė, nes močiutė yra tikrai garbaus amžiaus ir kartais nepamena, kas buvo užvakar. Kai klausiam, ar pasakė jiems „taip“, ji „gula kryžium“, kad tikrai to nedarė. Norisi tikėti, bet žinom, kokia situacija. Kad patikrintume, paprašėm, kad ta įmonė atsiųstų mums pokalbio įrašą, kad nesiginčydami galėtume jiems apmokėti pašto išlaidas. Deja, jie to padaryti negali. Tai pasakykit, kaip čia yra (iš tikro būtų malonu, jei koks tikrai išmanantis žmogus galėtų paaiškinti šiuos niuansus)? Juk kai pasirašome sutartis, tai viena kopija keliauja vienai pusei, kita – kitai. Šiuo atveju sutartimi „apsirūpinusi“ tik viena pusė. Nors gauti įrašą būdų yra. Pavyzdžiui, nuvažiuoti pas juos į biurą kitame mieste (čia norėčiau pasijuokt garsiai) arba kreiptis į vartotojų teises. Tada vartotojų teisės kreipiasi į juos, o jie jau privalo atsiųsti skambučio įrašą ir jis persiunčiamas Jums. Ar čia ne kažkokia „afiora“ jau iš karto kvepia? Tai jeigu buvo toks faktas, tai kodėl jie neatsiunčia man to įrašo patys? Aš paklausyčiau, apsimokėčiau tą 10 Lt ir viso gero. Vilniuje tikriausiai situacija neįsisiūbavo, nes paklausus draugų „Facebook’e“, kol kas mažai kas apie tai girdėjo. Kita vertus, “kavianskai” sugalvojo išdurt pusę Lietuvos, bet…užsirovė ant vilniečių muahaha. Yra dar vienas būdas, kaip jie Jums „įbruka“ savo super dovaną. Kai kurie žmonės gavo jų pasiūlymą paštu su voku, į kurį reikėjo įdėti kažkokį iškirptą lapelį ir išsiųsti į Kauną norint gauti tą nemokamą pakuotę. Tokiu atveju Jūs irgi pradedat „dalyvauti“. Tai sveikinu tuos, kurie lygiai taip pat užsikabinot! Mane šioje situacijoje iš tikro labiausiai nervina tai, kad jie kabina tuos garbaus amžiaus žmogelius, kuriems jau virš 80 metų (kaip man telefonu sakė, kad ir 100 metų sulaukęs žmogus gali labai sąmoningai apsispręst… Na, „soriukas“…). Jeigu tie papildai būtų tokie geri, tai tikriausiai pati juos pirkčiau savo močiutėms… Gaila, kad ne visada sugebam jas apsaugoti nuo tokios nemalonios situacijos… Beje, internete vienas Lietuvos gydytojas rašo, kad tokio tipo piliulėms yra keliami aukštesni įpakavimo reikalavimai ir tokiu būdu, kokiu jos yra supakuotos minėtoje dėžutėje, pasidaro ne naudingos, o kenksmingos. Su geriausiais linkėjimais, linkiu neįklimpti!

P.S Šia nepasisekusia istorija pasidalinau ir Delfi piliečio skiltyje. Komentaruose, kaip visada, rasite daugiau alternatyvios informacijos. Galiu tik pasidžiaugti, kad po 5 labai ir nelabai mandagių pokalbių pagaliau iš jų gavome raštišką patvirtinimą, kad nesam jiem skolingi nei cento. Visgi būtų juokinga, jei sutartys būtų sudaromos telefonu. Tuomet jei jūsų papūga mokėtų kalbėti ir atsiliepti telefonu, jūs gautumėt absoliučiai visą š.. kurį siūlo telemarketingas.

 http://www.delfi.lt/pilietis/voxpopuli/mociute-ikliuvo-i-piliuliu-siulytoju-pinkles.d?id=64290848

Tags: , , , , , ,

Plugin from the creators of Brindes :: More at Plulz Wordpress Plugins