2-palacio-real-de-madrid-royal-palace-view-from-cathedral

Madridas

2015.07.24

Oooooo Madridas! Mano sena svajonė, kuri pagaliau išsipildė! Kaip daugelis lietuvių, beveik kiekvienais metais stengiuosi aplankyti Ispaniją, bet anksčiau niekaip nepavyko prisikapstyt iki sostinės. Didžiausias stabdis visada buvo tai, kad iš Vilniaus nebuvo pigių tiesioginių skrydžių. Jau žiemą buvau nusižiūrėjus, kad pagaliau Ryanair’ as paleis savo “oro taxi” į tą pusę, todėl nieko nelaukę nusipirkom bilietus kelionei 2015 gegužės pabaigoje. Tiesa, bilietų geromis kainomis pradėjom ieškoti likus dviem mėnesiam iki kelionės ir jų kaina nesikeitė iki paskutinės minutės kiek ieškojau: apie 50 eurų vienam žmogui.

Kelionę planavom 9 dienom. Pusę dienų skyrėm Madridui, kitą pusę Barselonai. Prieš kelionę daug kas sakė, kad esam turtingi ponai, sau leisdami tokias atostogas:)) Esu ne kartą buvusi Barselonoje anksčiau  ir galvojau, kad tikrai neišleisim daug pinigų jeigu gerai susiplanuosim. Deja, kelionės pabaigoje supratau, kad tikrai klydau!:))

Anksčiau labai mėgau Couchsurfing’ą, bet tai labai patogu keliaujant vienam: nekyla problemų apsistoti beveik kur nori ir pas ką nori. Bandžiau ieškoti tokių variantų dviems – deja, man tai buvo misija neįmanoma. Niekas nenori priimti dviejų žmonių vienu metu, arba man šį karta tiesiog labai nepasisekė. Kadangi viešbučių kainos irgi nepasirodė labai draugiškos, šiemet nusprendėm pabandyti kas per daiktas yra Airbnb. Bet ir čia nebuvo taip paprasta, nes, aišku, norėjom kuo pigiau, kuo “centriau” ir kuo fainiau:) Teko atlikti mėnesį trukusį žvalgybinį projektą:) Nuomotis butą be šeimininkų – brangoka, nuomotis tokį – kuriame kitame kambaryje gyvena savininkas….aaaa kaip nekomfortiška! Bet kita vertus, juk butas buvo reikalingas tik tam, kad išsimiegot ir palikti daiktus. Norėjom pamatyti miestą! Jeigu sugalvosit apsigyvent per Airbnb Madride – iš karto 100% rekomenduoju šį variantą: https://www airbnb.com/rooms/5374254  Buto šeimininkė – ne pati jauniausia moteriškė, gyvenanti ten su savo sūnumi. Mažai kalbantys angliškai (kiek sugebėjau bendravau su jais ispaniškai), bet už 28 eurus nakčiai gyvenom kaip ponai. Namuose labai švaru ir tvarkinga, niekas nesikiša į tavo reikalus jeigu pats neparodai noro. Lokacija taip pat puiki, visur pėstute be problemų! Beje, ieškodami geresnės lokacijos centre, per daug neperlenkit lazdos (ties tuo užtrukau be reikalo). Madrido centras tikrai nėra labai didelis, viską, panašiai kaip ir Vilniuje galite pasiekti pėsčiomis.

Mane asmeniškai Madridas truputį nuvylė. Tikėjausi didesnės žmonių masės, daugiau veiksmo, daugiau triukšmo, daugiau ispaniško šėlsmo ir nerūpestingo gyvenimo vaizdo:) Visa tai galima rasti Gran Via, Puerto del Sol, Plaza Mayor kiekvieną dieną, non stop, bet tai tik 20% bendros atmosferos. Žmonės labai nykūs, konservatyvūs ir pilki. Visiškai nėra to “vaibo”, kurio taip tikiesi Ispanijoje. Bet mano draugas Džiugas, kuris dirbo Ispanijoje gidu, sako, kad Madridas ir neturi patikti iš pirmo karto. Apetitas kyla bevalgant, todėl reiktų nuvažiuot ten ir vėl.

Jei jau tyčia ar netyčia užklydot į Ispanijos sostinę, bent vieną dieną siūlyčiau praleisti Parque del Retiro. Nuostabaus grožio, nerealaus dydžio (apie 130 ha) parkas – tikras renesanso stebuklas, su tvenkiniu po kurį galima paplaukioti, skulptūromis, rožynais, galerijomis ir „krištolo rūmais“, nerealiais augalais, teniso kortais, muziejų ekspozicijomis ir tt. Siūlyčiau susipakuoti užkandžių “lauknešėlį” ir gerai praleisti laiką kartu su daugybe ten šlitinėjančių žmonių, gatvės muzikantų, menininkų, “piknikautojų”, gimtadienių ir mergvakarių “šventėjų” ir t.t..

Kitas “must see” yra Santiago Barnabeu futbolo stadionas. Kažkodėl beveik nei viena kelionių agentūra Vilniuje, ar keliautojų blogai nesiūlo jo aplankyt. O vat be reikalo! Mintyse spyriojausi ten važiuot, nes futbolas man tikrai nėra pati įdomiausia tema gyvenime, o ir bilietas į turą po jį kainuoja 20 eurų. Aišku viską pavertus į litus, nesinori dar labiau:)) Bet  nepasigailėjau nei sekundei. Galėjom laisvai pasibastyti po stadioną, vip zoną, žaidėjų persirengimo kambarius, “nusifotografuoti su popieriniais žaidėjais”:)) Bet pati smagiausia dalis – didžiulis, modernus Real Madrido komandos muziejus, kuriame sukaupta beprotiška kolekcija trofejų, batų, kamuolių, plakatų, nuotraukų ir visko visko kas susiję su šia komanda. Manau, kad kiekvienas ten pabuvęs “užsivežtų” iš karto šios komandos galinga istorija. Beje, ekspozicijos pabaigoje yra skirta vietos ir krepšinio istorijai, kurios priešaky “mūsų” Arvydas Sabonis! Bilietai į varžybas nėra labai didelėm kainom. Kai atvykom į Madridą pirmą dieną, internete bandėm nusipirkti bilietus į bet kokias varžybas, kad tik galėtume pašėlti ir “pabanguoti” su minia. Patys pigiausi bilietai (apie 20 -30 eurų) buvo pačiam gale, todėl pagalvojom, kad nieko nematysim ir “supasavom”. Nuvažiavę į stadioną po kelių dienų supratom, kad padarėm klaidą – net jeigu ir sėdėsit paskutinėje eilėje, vaizdas tikrai bus puikus! Padarykit tai už mus!

Dar keletas dalykų, kuriuos norėčiau paminėti:

Prisiekiu, nepasigailėsit jeigu turėsit bent kažkokius ispanų kalbos pagrindus. Jie pravers ne tik Madride, bet tikriausiai ir daugumoj kitų Ispanijos miestų – su anglų kalba jie kažkaip ir toliau intensyviai nedraugauja, nors situacija po truputį gerėja. Pati mokiausi ispanų kalbos beveik 3 metus, kviečiu ir Jus “pasidėti” pagrindus, pas tikrai pačius geriausius mokytojus Vilniuje, kurie dirba “Išmok kalbėti” kalbų mokykloje – ieškokit Rebecos, Ricardo arba Ali! Kursų ieškom čia: www.ismokkalbeti.lt

Jeigu nežinote kur eiti valgyti, bijote, kad gausit “mažai už daug” – būtinai parsisiųskit TripAdvisor programėlę į savo mobiliuosius. Ilgai ją turėjau telefone, bet niekada nesinaudojau. Madride ieškojom maisto pagal jos pasiūlymus, tikrai nenusivylėm. Apskritai nors ir daug ką suprantu ispaniškai, su maisto pavadinimais man nuolat kyla problemų:))

Metro mane visada sukausto, žodžiu turiu metro fobiją, nes visada galvoju, kad įlipsiu ne ten, pasiklysiu ir man šakės:)) Jeigu turit panašią – parsisiųskit jų vietinę metro programėlę. tai buvo mano pats nebaisiausias metro tinklas Europoje:))

Po Madrido, važiavom į Barseloną. Čia irgi padarėm klaidą, nes nenusipirkom traukinio bilietų iš anksto. Bilietų galima dairytis čia:

Traukinio bilietai

Prieš kelionę man visi ispanai sakė, kad traukinys yra populiariausias ir patogiausias būdas pasiekti Barseloną. Tik niekas nesakė, kad tai kainuos 120 eurų žmogui:) Ir jokių šansų pigiau. Tačiau vėliau sužinojom, kad jie turi akcijų, atrakcijų, tik tuo reikia pasirūpinti anksčiau. Mes pabandėm susirasti pigesnį variantą. Autobusas kainuoja apie 20 eurų, bet važiuoja 9 valandas. Dar vienas variantas – BlaBla car (https://www.blablacar.com/), yra ir app’as telefone. Tai kažkas panašaus į mūsų “Važiuoju iš taško A į tašką B, galiu pavežti”. Bet šis variantas mums irgi netiko, nes veiksmas nevyksta taip greitai kaip pas mus:) Pradėkit ieškotis likus savaitei iki kelionės. Kaina apie 20 – 30 eurų. Užsiregistruojat, ieškot žmonių, kurie keliauja su savo mašina į tą pačią pusę, registruojat savo kortelę ir iš karto pervedat rezervą. Laukiat ką atrašys vairuotojas. Aš iš nekantrumo nusiunčiau iš karto 4 prašymus, kurių nei vieno nepatvirtino. Rezervuoti pinigai taip ir liko kabėti ore, kol neparašiau banke prašymo, kad grąžintų į mano sąskaitą. Nuomotis automobilį – all in all gaunasi brangiau nei su traukiniu. Ir paskutinis būdas, kuris mums labiausiai ir patiko – skridom lėktuvu su https://www.vueling.com/es. Kelionė atsiėjo apie 60 eurų žmogui. Puikūs, pustuščiai, patogūs vietiniai skrydžiai.

Vagystės Ispanijoje,  apie kurias tiek daug rašo – nelabai žinau apie ką čia kalba, nes Madride jautėmės pakankamai saugiai.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Plugin from the creators of Brindes :: More at Plulz Wordpress Plugins