manodrabužiai

Drabužių medžioklė

2012.05.22

Šimtas milijonų patarimų internete, žurnaluose ir tt. ką apsirengti, kaip apsirengti, kaip atrodyti stilingam, kur pirkti drabužius. O laimingas mano būsimasis vyras, nes aš visa širdim nekenčiu šlaistymosi po parduotuves, nesibaigiančių drabužių ir batų žiūrinėjimo. Nesu kažkokia labai stilinga ar madinga. Man svarbu, kad rūbas būtų patogus, kokybiškas ir tinkamai pristatantis asmenį tam tikrose gyvenimo situacijose. Apsipirkimas visokiuose “Akropoliuose” visų pirma vargina jau patį pirmą pusvalandį atsidūrus ten, “Zariniai” rūbai nors man ir patinka, tačiau kokybė toli gražu neatitinka mūsų piniginės turinio (galima būtų pasitaupyt gražiam rūbeliui, tačiau liūdna, kai drabužiai iš naujos kolekcijos susiūti kreivai, siūlai nuirę, o kartą išskalbus pasidaro tinkami tik pižamai). Puikus būdas gražiai apsirengti – išparduotuvės, dėvėtų rūbų parduotuvės, blusturgiai ir panašiai. Tačiau tam reikia skirti nemažai laiko ir sveiko mąstymo, kad neprisipirkt visokio š.., nes gi vistiek,atseit, kainuoja nedaug. O paskui per spintos “generalkę” keiki save, kodėl buvau tokia kvaila???Kam pirkau tokią nesąmonę?

Dar vienas labai populiarus būdas įsigyti drabužius portale www.manodrabužiai.lt . Šiandien pasižiūrėjau, kad esu ten prisiregistravus 2008 metais ir iki šiol esu pakankamai aktyvus žaidimo dalyvis. Tačiau čia, kaip ir “skudurynuose” mainams, pardavimams ir keitimams reikia skirti pakankamai nemažai laiko, tik tiek, kad kojos nevargsta). Na ir kartais derybos su rūbų savininkėm užtrunka… O to priežastys įvairios. Kai kurios labai neatsakingos, nepareigingos, nepunktualios ir apskritai kiekviena su savo “ožiais”. Na,bet tokių tikrai mažuma. Jei neatsiranda didelių kliūčių, toks būdas apsipirkti gali tapti ištisu nuotykiu, labai įmanoma susirasti ir naujų draugų. Trumpai papasakosiu kaip man sekėsi per tuos kelis metelius. Pirmas kartas, matyt,visuomet būna įsimintiniausias.

Kai susikūriau anketą www.manodrabužiai.lt, drabužėlių katalogas buvo tikrai nedidelis. Beveik visus daiktus buvo galima peržiūrėti nuo pradžios iki pabaigos. Tačiau akis užkliuvo ne už rūbo, o plaukų tiesintuvo:) Naujas babyliss plaukų tiesintuvas už 20Lt.  Parašiau merginai, kuri jį pardavinėjo. Viską susitarėm kelių laiškų pagalba ir vakare susitikom Vilniuje prie Katedros varpinės. Kažkaip neįtikėtinai viskas atrodė. Kodėl taip pigu ir daiktas tikrai nenaudotas. Daviau 20Lt, dar nuėjom iki gretimos kavinės paprašyt, kad leistų pasinaudot rozete, patikrinimui:)) Iki šiol jį turiu ir jis puikiausiai veikia.

Kitą kartą tam pačiam puslapyje radau naujus Nike sportbačiukus, kurių kaina parduotuvėj siekė beveik 400 Lt, bet mergina už juos norėjo gauti 120Lt. Ji gyveno Lentvaryje, tačiau dirbo Vilniaus centre administratore kažkokiam hostelyje. Tą dieną kai susitarėm, kad aš pas ją užsuksiu, dirbo tik nuo 22h. Bet aš batų taip norėjau, kad nebegalėjau laukt. Hostelis “centre”, iš tikro buvo prie Vilniaus autobusų stoties. Na patys įsivaizduojat kokie žmogeliai slampinėja vakarais aplink. Hosteliukas irgi kraupokas. Tačiau mergina buvo šauni, batai puikūs, kaina nedidelė, deal’as geras. Labai juokinga buvo kai grižau į mašiną, o viduj sėdėjo drebanti draugė ir norėjo kuo greičiau važiuot namo:))

Esu važiavus pirkt švarko pas jauną mamytę į namus. Kažkaip be ryšio važiuot pas svetimą žmogų matuotis “šmutkių”, bet buvo tikrai linksma. Jauna vieniša mama, nėra kur palikti vaiko, tai teko važiuot. Praleidau pas ją pusę dienos, nes pradžioj gėrėm kavą ir matavomės rūbus, paskui išsiaiškinom, kad dirbam panašų darbą, tada ji įkalbėjo likt pietų, o finale išvažiavau su gera nuotaika, nauju švarku ir puikiais naujais batais:)) Su ta mamyte bendraujam iki šiol.

Tačiau pasitaiko ir nemažai nemalonių nutikimų. Prie kompiuterių sėdi tie patys sukčiai su kuriais prasilenkiam kiekvieną dieną gatvėj. Juokingiausia, kad tai daugiausia jaunos mergaitės, kurios į katalogus įdeda netikras nuotraukas, susišluoja litus iš 10-15 žmonių ir dingsta, turėdamos viltį, kad niekas jų neprigaus. O tada prasideda vieši teismai, netikėti vizitai, lojimas forume, skundai jų mamoms ir viešas pažeminimas mokykloj. Todėl visuomet reikėtų atkreipti dėmesį į nario komentarus ir jo “veiklos” laikotarpį. Taip pat labai tikėtinas variantas, kad gausite ne naują rūbą, nors aiškiai buvo parašyta, kad jis “naujas”, dėmėtą, suplyšusį ar dar su kokiu “netikėtu siurprizu” ir būtinai draskys akis, kad jis puikus ir be defektų!Na aš ant tokių nelabai “užsiroviau”, bet forumas su panašiom istorijom nemiega visą parą. Egzistuoja ir narių juodasis sąrašas, tai tikrai ne pro šalį patikrinti kai kurias veikėjas.

Kartais juokinga skaityt, kaip viena su kita drabstosi purvais, dėl menkniekių, bet panaši situacija buvo ir man, kai pirkau naujus batus iš jaunos “pacankės”, gyvenančios Jurbarke. Batai iš tikro buvo ir nauji ir superiniai, bet vienas “bet”…dviem išmierom per maži:)Ir nors užmušk to nepripažino. Tegul džiaugiasi, kad buvo Kalėdos, o mano širdyje apsigyveno Šventas Petras. Nervas greit praėjo, o batus padovanojau draugei:)

Visgi dažniausiai pardavimus, mainus ir tt. vykdau pasitelkus Lietuvos pašto paslaugas (kuris kažkaip paskutiniu metu dirba tiesiog Turbo rėžimu). Gal taip nelabai patogu, nes negali pasimatuoti rūbo (dažniausiai prašaunu su avalyne), tačiau sutaupai nemažai laiko, nes lakstymas po miestą penkis kartus pirmyn atgal gal ir priimtinas, jei mokaisi mokykloj  ir pusę dienos neturi ką veikti, tačiau nelabai tinkamas būdas dirbančiam žmogui.

Tags: , , , , , , , ,

Plugin from the creators of Brindes :: More at Plulz Wordpress Plugins