funkyvilnius

Darbas su pietiečiais

2013.05.07

Kiekvienam darbe yra savų pliusų ir minusų, gerų ir blogų “shefų”, draugiškų ir nelabai bendradarbių. Bet socialiniuose santykiuose didelių draugysčių ir neturi būti. Juk susirenkam darbo dirbti, pinigų užsikalti, savirealizacijai ar pan. Darbų esu pakeitus tikrai nemažai, tačiau niekuomet nebuvo tokių sunkių metų darbe, kaip pastarieji. Dirbu su ispanais ir pietų amerikiečiais. Dabar atrodo, kad galėčiau dirbti su žmonėmis iš absoliučiai bet kokios kultūros:))

Jei susitarei, kad prisikaupė kalnas reikalų, kuriuos reikėtų aptarti ir reikia susitikti rytoj 8 ryto… Tai visai nereiškia, kad taip ir bus. Rengiesi paltą ir jau eini pro duris…Skambutis…”Sorry, aš jau banke, nes buhalterė man liepė sutvarkyti finansinius reikalus (žinau, kad buhalterė gal iš vakaro kažką ir liepė, bet kam man pranešti laiku, jei galima tai pasakyti paskutinę minutę:)”. Jei tai būtų keli kartai tai nieko, bet tokios situacijos kartojasi nuolatos ir niekada nesi tikras ar finale bus taip kaip sutarei. Pasijauti taip, lyg vistiek nieko neveiki ir tik lauki kada tau paskambins ir “iškvies”. Kaip koks centriukas taxonui:)) Viskas gal ir būtų nieko, bet kai dirbi keliuose darbuose, turi gerai planuoti laiką.

O “iškviesti” gali bet kada: 7h ryto, 21h vakaro, savaitgalis irgi ne išimtis. Tu juk nieko neveiki, savo gyvenimo kaip ir neturi, tai laukiam!:)

Viena sunkiausių dalių yra tai, kad viskas daroma paskutinę net ne minutę, o sekundę. O žinot kaip būna, kai paskutinę minutę kažką turi padaryti ir viskas pradeda griūti: užlūžta kompiuteriai, skeneriai, pasibaigia toneriai, toneriai yra specifiniai, iš karto gauti negali.  Užsisakyti iš karto kelis, kad nebūtų bėdos vėliau – ne mūsų stilius:)

Laiko planavimas yra iš viso “gyblij nomer”. Esu išbandžius krūvą būdų, kaip priversti juos planuoti, bet viskas taip ir pasibaigė krūva popierių ant stalo. Kai pasakiau, kad padovanosiu užrašų knygučių, kad galėtų darytis bent nedidelius dienos planelius, atsakymas buvo toks: o kam čia reikia, tu gi vistiek žinai, kad aš nemoku planuot ir manęs nepakeisi”.

Pas ispanus klientas tikrai nėra teisus ir jokiu būdu ne pirmoj vietoj. Keturis kartus iš eilės atšaukti mokymus paskutinę minutę (pvz. likus valandai iki kursų) – jokios problemos. Visiems visko būna : ligos, problemos su vaikais, netikėtos bėdos… O čia priežastys būna visisiškai kosminės ir protu sunkiai suvokiama, kaip dėl kokio nors š… yra atšaukiamos pamokos 60-čiai žmonių.

“Mañana” ir “tranquilo” (“rytoj” ir “ramiai”) yra du viso ko pamatiniai žodžiai ir tai visiškai varo iš proto, patikėkit. Kai kažkoks darbas dega, o tu žinai, kad galėjai pasidaryti viską daug anksčiau, bet “kažkas” smarkiai stabdė ir lyg specialiai tempė iki paskutinio vakaro:)

Kalba yra dar vienas barjeras. Žmogus atrodo gyvena 10 metų Lietuvoj, lyg ir viską supranta, bet kai reikia susišnekėti – pamiršk. Linksi galva, atrodo supranta, perklausi – pasirodo iš viso nieko nepagavo. Ką darysi – visagalė anglų kalba dažnai mums padeda išspręst problemas. Tačiau ne visada tai padeda. Tarkim turim sutartį lietuvių kalba. Aš ją suprantu vienaip, jie kitaip. Kartais kai būna pasiekta kritinė riba – skaitom sutartį garsiai po vieną sakinį. Tačiau vistiek aš suprantu vienaip, o man aiškinama, kad ten parašyta kitaip. Užtrunka laiko, kol įtikini, kad parašyta būtent taip, kaip aš sakau. Čia dažniausiai reikia sukąsti dantis tikrąja ta žodžio prasme. Tokiais atvejais galvoju, kad posakis : žiūri į knygą, mato špygą – čia tinka tobulai.

Vienu metu mane ir labai nervina ir žavi jų savybė “nesiparinti” dėl nieko, kol tai neliečia tavo šeimos. Labai dažnai susiduriu su tuo, kad darydami darbus greitai, bet atmestinai, jie pasiekia geresnių rezultatų nei tie, kurie ilgai ir nuosekliai krapštosi prie darbų. Apskritai tiesiog tai ko jiems reikia, jie pasiima daug greičiau, nei kai kurie mūsų, daugiau laiko iššvaistydami “parkėms”.

Tačiau vienas dalykas tikrai “veža”. Jie niekada nesako, kad kažką padarei blogai, tokiu būdu neišmušdami tavęs iš dienos darbų. Pagal juos tu visada esi šaunuolis, maladec ir pan..:))

Turbūt, galvojat, ką apie tai pasakytų mano direktorius – o gi visai nieko, nes jis nuolatos tyrinėja mano blog’ą:))

Tags: ,

Plugin from the creators of Brindes :: More at Plulz Wordpress Plugins