funkyvilnius

Baltic Pride 2013

2013.07.28

Nepatingėjom ir mes su draugėm atsikelti šeštadienį, ir įsipiešti į spalvingą parado eiseną. Ir, manau, nei viena nepasigailėjom.

Mano manymu, eitynės praėjo puikiai. Nemažą dalį laurų skirčiau Lietuvos policijai, kurie savo darbą atliko nepriekaištingai (nors dabar galvoju, kad, blemba, tarp jų gi irgi buvo “gėjų nekentėjų”, bet darbas yra darbas:) Kažkaip apskritai padarė nemažą įspūdį sutelktos jų pajėgos saugumui palaikyti ir tos raitos damos ant žirgų su visa amunicija – ne tokia jau bejėgė ta mūsų šalis pasirodė:)) Net jei tokių “kostiumų” Lietuvoje yra tik tiek, kiek jų matėm parade (kokie 5:)) – vistiek vaizdelis 10 balų. Išeinant iš namų tikrai truputį virpėjo rankos, nes negalėjai numatyti, kokiam psichopatui kas gali šauti į galvą. Tačiau kaip ir 2010 metais kažkas dalyvavęs parade rašė, kad jautėsi visiškai saugus – šį kartą galiu pasakyti tą patį. Dar prisimenu, kaip kažkas rėkė, kad “o jezuseli brangus, kur švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai”, tai manau, kad jei protas dar nėra aptemęs, tai puikiai suprantam, kad tie mūsų pinigėliai labai dažnai “investuojami” į visiškai absurdiškus dalykus ir taip. Šiuo atveju, pinigai buvo panaudoti labai tikslingai, sutramdyti kai kuriuos tuos, kurie ir moka tuos mokesčius. Taigi viskas kaip ir teisingai. Patys sumokėjo – patys paslaugą ir gavo:))

lietuvos policija funkyvilnius

Parade už lygybę, ėjau ne tik dėl gėjų ar lesbiečių – man tai simbolizuoja teisę žmogui būti savimi, turėti savo nuomonę, gyventi gyvenimą tokį, koks jam atrodo teisingas ir nebūti už tai engiamam, žeminamam ar kitaip skriaudžiamam. Pasakysiu kaip sektantė, bet mano giliu įsitikinimu, svarbiausia meilė kitam žmogui ir tai yra viso ko pagrindas ir siekiamybė. Ir tvirtai tikiu, Roko Žilinsko išsakyta nuomone, kad Dievas tikrai myli visus, kurie tą patį skleidžia savo artimui, visai nesvarbu gėjus jis ar ne. Tokią idėją, manau, palaikė ir dauguma žmonių, kurie žygiavo parade su vaikais. Niekas nenori, kad jų vaikai augtų neapykantos ir agresijos pritvinkusioj visuomenėj, kur tavo nuomonė yra užgniaužiama kumščiu. Linkiu visiems, nepasiduoti blogiui, pasistengti suprasti šalia gyvenantį, kitokių įsitikinimų žmogų, o ne aklai įrodynėti savo tiesą, negirdint jo argumentų, jo širdies skausmo ar džiaugsmo. Gal drauge įsijunkim paklausyti Depeche Mode gabalą – Walking in my shoes:)

funkyvilnius

Žiūrėjau vakar į tuos žmones, kurie stovėjo “kitoj barikadų pusėj” ir aš juos irgi galiu suprasti. Labai smagu, kad agresyviai nusiteikusių buvo tikrai nedaug. Mažų mažiausiai keistai jaučiausi, kai dalis jų skandavo “pydarai, pydarai” ir mojavo gaidžių plakatais. Tai kaip tada tos seksualinės mažumos jaučiasi savo realiam gyvenime? Daug mano draugų gėjų nėjo ne dėl to, kad jiems nusispjaut, o dėl to, kad vis dar bijo visuomenės reakcijos, bijo, kad bus pasityčiota iš jų šeimos ir artimųjų. Esu įsitikinus, kad turėjau sudalyvauti ir už juos!

Nenoriu nieko įžeisti, tačiau didžioji dauguma tų agresyviai nusiteikusių (nevadinsiu jų homofobais, nes tas žodis irgi kažkoks man  truputį neigiamas), atrodė lyg iš jų tuoj tuoj išeis velnias: besikratančios senyvo amžiaus moterys rodančios vidurinį pirštą parado dalyviams, tikrąja ta žodžio prasme krauju pasruvusiom akim besidarkantys skinai, kurie daugiau atrodo ne kaip tie, kurie kovotų už tradicinės šeimos vertybių išsaugojimą, o vargšai, neapsišvietę, niekur nekelevę, nieko nematę tundros gyventojai, kurie viską sprendžia jėga. Taip sakau ne dėl to, kad atseit jie nepakeliavę ir nematę gėjų, o dėl to, kad jie užsispyrę išdaužyt visus, kitaip galvojančius nei jie patys.

Gal biškelį ir ne į temą, bet vakar prisiminiau, kai man buvo kokių 13-14 metų ir turėjau tokio pat amžiaus juodaodę draugę (kurią mažą, įsivaikino viena lietuvių šeima). Man iki dabar siaubą kelia, kaip mus Katedros aikštėj užpuolė grupė skinų ir ją tiesiog vidury baltos dienos pradėjo mušt. Ar galiu šiuos žmones vadinti žmonėmis? Man atrodo, kad jie apskritai kovoja prieš tai, ko nenori ar negali suprasti. Meilės ir supratimo siunčiu ir Jums, mano brangieji!

Vienas babciokas per žinias vakar klausė: “Tai ko jiems trūksta?Butus turi, darbus turi, pavalgyt yra, tai kas jiems blogai?”. Čia tai konkrečiai “pizdec” atsiprašant, šitą leidžiu Jums išdiskutuot patiems:))

Grįžus pažiūrėjau beveik visas įmanomas žinių laidas:)) Daugiau aišku buvo akcentuojami tie keli nereikšmingi incidentai, kuriuose tokie, kaip ponas Gražulis, sakyčiau darėsi sau reklamą ateinantiems rinkimams arba eilinį kartą, buvo nuotaika išsinerti iš savo paties kailio:)). Apie jo marazmus gal net neverta kalbėti, aš tik tikiu, kad kuo greičiau jis pats apsispręs dėl savo orientacijos, tuo lengviau jam ant širdies bus ir gal po 5 metelių jis ir pats, visas linksmas, neš gėjų vėliavą parado priešaky. Nepykstu ir ant jo, kažkuria prasme net labai pavydžiu, kad jam teko laimė kaip kokiam spaidermenui, skrosti Gedimino prospektą neliečiant žemės nei kojytėm, nei rankytėm. Meilės ir Jums, ponas Gražuli!

Na ir pabaigai pasakysiu, kad eisiu į visus Baltic Pride paradus, kiek jų tik bus ir tikrai vesiuos savo vaikus, kad jie nebūtų tamsuoliai, viską sprendžiantys pirmykštės visuomenės pagrindais. Tiesą pasakius, vakar žygiuodama su visais parado dalyviais, daug smarkiau jaučiau Dievo egzistavimą, nei kartais jį galima pajusti būnant mūsų visuomenės dalimi apskritai.

O čia, mano šaunaus brolio įspūdžiai “per objektyvą”:)

Daugiau foto čia:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.594420923914079.1073741843.170681309621378&type=1

Tags: , , , , , ,

Plugin from the creators of Brindes :: More at Plulz Wordpress Plugins